رودهدر شایان

معرفی رودهدر شایان

  • رودهدر شایان، در راستای مکانیزاسیون حفاری تونل های شهری و غیر شهری اعم از معدن زیرزمینی، آب و فاضلاب، راه، راه آهن و مترو طراحی شده و با تکنولوژی بسیار قوی در حد استانداردهای جهانی تولید شده است.

رودهدر شایان، با بهره گیری از امکانات و تجهیزات داخلی و با در نظر گرفتن استاندارد های  مدیریت کیفی، شرایط اقلیمی و زمین شناختی ، شرایط و محیط کارگاه حفاری زیرزمینی، امکان سنجی اقتصادی و فنی مهندسی (از نظر علم مهندسی تونل)، بصورت کاملا پیشرفته و بومی طراحی گردیده و با توجه به ابعاد مناسب، قدرت بالا، سامانه هیدرولیک مطمئن، پنل کنترل متحرک، توانایی حمل پیوسته مواد و مصالح در تناژ بالا و دیگر  ویژگی های فنی، امکان استفاده جهت حفاری تونل های کوچک مقطع دارای صعوبت های اجرایی را برای کارفرمایان و پیمانکاران به ارمغان می آورد. این طرح می تواند در مسیر بهره گیری از سیستم های مکانیزه حفاری و استقرار مکانیزاسیون، کمک حائز اهمیتی به صنایع تونلسازی، معادن زیرزمینی و دیگر پروژه های ساخت سازه های زیرزمینی کشور عزیزمان نماید.

همچنین ایجاد براکت جهت اتصال چکش هیدرولیکی بجای کله حفاری، برای غلبه بر بولدرها با سختی بالاتر از توان حفاری دستگاه نیز امکانپذیر است.

مشخصات فنی رودهدر شایان

SH – 50 SH – 35 مدل دستگاه
14000 کیلو گرم 10000 کیلو گرم وزن
6500 × 2100 × 1700 میلیمتر 6200 × 2100 × 1600 میلیمتر ابعاد (طول × عرض × ارتفاع)
3500 میلیمتر 3200 میلیمتر ارتفاع حفاری
3500 میلیمتر 3200 میلیمتر عرض حفاری
50 کیلو وات 40 کیلو وات قدرت کله حفاری
1/0 مگاپاسکال 089/0 مگاپاسکال فشار وارد بر زمین
120 کیلو وات 90 کیلو وات توان دستگاه
50 مگاپاسکال (بهینه) 35 مگاپاسکال (بهینه) مقاومت جبهه کار
13 درجه (حداکثر) 10 درجه (حداکثر) شیب قابل کار
380 ولت / 50 هرتز 380 ولت / 50 هرتز ولتاژ و فرکانس الکتریکی
پنل کنترل (باسیم ، بی سیم) پنل کنترل (باسیم ، بی سیم) سامانه ناوبری

ابعاد و شکل ظاهری

اجزای دستگاه

سامانه های اصلی دستگاه:

تمامی قطعات بکار رفته در سامانه های مختلف دستگاه، از برندهای مطرح و قابل اطمینان استفاده خواهد شد. لیست اجزای مصرفی در مستندات آتی ارائه می شود.

1) سامانه هیدرولیک:
سیستم هیدرولیک رودهدر شایان با قطعات و مجموعه هایی که قابلیت ایجاد قدرت و فشار را در طول مدت زمان عملیات اجرایی ثابت نگه می دارند تجهیز شده است.
فشار کاری سامانه هیدرولیکی 320 بار و راه اندازی آن با منبع تغذیه الکتریکی می باشد.

2) سامانه برق و قدرت:
مجموعه برق و قدرت رودهدر شایان با بهره گیری از تعداد زیادی از اجزاء و قطعات برقی مسئولیت تامین توان ورودی دستگاه و تغذیه مدارات الکتریکی مختلف را بر عهده دارد. این سامانه میتواند با بهره گیری از PLC تجهیز شود.
سامانه برق و قدرت رودهدر شایان ، علی رغم اجزاء پیچیده دارای ساختاری کاربر پسند می باشد.

3) سامانه کنترل:
رودهدر شایان با بهره گیری از پنل کنترل نوین خود، قابلیت انجام عملیات راهبری و حفاری را از نقاط مختلف برای اپراتور میسر می نماید.
این پنل کنترل از دو طریق 1- اتصال به دستگاه بوسیله کابل رابط با برد 5 متر 2- اتصال به دستگاه بدون سیم با برد تا 8 متر، امکان کنترل و راهبری ادوات مختلف دستگاه را در اختیار اپراتور می گذارد.

4) سامانه حرکتی:
رودهدر شایان از زیربندی زنجیری با قدرت بالا و قابلیت حرکت در شیب تا 13 درجه و قابلیت چرخش 360 درجه استفاده می نماید.

5) سامانه آبپاش:
رودهدر شایان مجهز به تجهیزات آبپاشی با فشار 10 بار و قابلیت پاشش آب تا فاصله 3 متری لبه کاتر می باشد که با استفاده از سیستم های الکتریکی قابلیت تنظیم زمانبندی پاشش آب بر روی ناخن های حفاری و جبهه کار تونل را براساس شرایط محیطی تونل به اپراتور می دهد. همچنین این دستگاه مجهز به تانکر آب با ظرفیت 200 لیتر بعنوان مخزن فیلترینگ آب می باشد.

خدمات

در راستای جلب رضایت مشتریان، شرکت دانش بنیان شایان فناوران اقدام به طراحی مدل های متنوع فروش نموده است. از سوی دیگر با توجه به ایرانی بودن این محصول، گزینه های بسیار خوبی در خصوص گارانتی ها، پشتیبانی های فنی، خدمات پس از فروش و بیمه ها در نظر گرفته شده است.

گارانتی
قطعات و مجموعه های غیر مصرفی دستگاه های حفاری تونل شایان بصورت کلی دارای 12 ماه یا 1800 ساعت،گارانتی می باشند و در صورت بهره برداری صحیح از این دستگاه مطابق با دستورالعمل های ارائه شده که در زمان تحویل رودهدر شایان به مشتری ارائه می گردد و در زمان دوره آموزشی نیز به اپراتور و تکنسین تعمیر و نگهداری آموزش داده خواهد شد، در طول دوره دوازده ماهه یا 1800 ساعت، در صورت خرابی دستگاه مشمول گارانتی خواهد بود.

خدمات پس از فروش
براساس کتابچه تعمیر و نگهداری دستگاه که در زمان تحویل رودهدر شایان به مشتری ارائه می گردد، تمامی قطعات مصرفی و غیر مصرفی دستگاه های حفاری تونل شایان از 10 سال خدمات پس از فروش بهره مند خواهند بود.

کانتینر سرویس
با توجه به آنکه اکثر پروژه های تونلسازی کشور از نظر دسترسی به لوازم یدکی و قطعات و مجموعه های صنعتی دچار مشکل می باشند، در صورت علاقه مندی مشتری این شرکت می تواند در کنار هر دستگاه رودهدر شایان، یک واحد کانتینر سرویس حاوی یک دست کامل از لوازم مصرفی دستگاه و همچنین امکانات اولیه تعمیر و نگهداری را تحویل نماید. اقلام علامت دار و امکانات اضافی دیگر، با سفارش مشتری قابل اجرا می باشد.
همچنین شرکت دانش بنیان شایان فناوران آمادگی دارد جهت تغدیه دستگاه با برق سالم و مطمئن، دیزل ژنراتور های متناسب با مشخصات دستگاه های رودهدر شایان را که مورد تایید این شرکت می باشد، با قیمت مناسب و با شرایط فروش آسان به مشتریان تحویل نماید.

لوازم یدکی، تجهیزات و وسایل موجود درکانتینر سرویس شایان

1. بسته کامل قطعات مصرفی هیدرولیک
2. بسته کامل قطعات مصرفی الکترونیک
3. یک دست کامل ناخن حفاری
4. پنل کنترل یدکی √
5. دستگاه کمپرسور باد √
6. دستگاه جوشکاری √
7. دریل دستی √
8. دستگاه پرس شیلنگ هیدرولیک √
9. دستگاه بوکس شارژی √
10. موتور برق بنزینی √
11. چراغ روشنایی
12. 100 متر کابل برق
13. 20 متر شیلنگ آب
14. جعبه آچارهای مورد نیاز
15. یک بشکه روغن هیدرولیک
16. یک بشکه گازوئیل
17. یک مخزن آب آشامیدنی √
18. جعبه کمک های اولیه
19. لوازم و ملزومات HSE
20. بسته کامل لباس و ملزومات اپراتور

  • * اقلام با علامت √ طبق سفارش مشتری قابل تحویل در کانتینر سرویس می باشند.

آموزش

با توجه به تخصصی بودن بهره برداری از ماشین رودهدر شایان، لازم است کادر اپراتوری و تعمیر و نگهداری مشتری، طی دو دوره 16 ساعته آموزش های تئوری و عملی لازم را تحت نظر اساتید مجرب شرکت دانش بنیان شایان فناوران فرا بگیرند.
همچنین کتابچه های تعمیر و نگهداری و راهنمای بهره برداری دستگاه، به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

بیمه
در صورت علاقه مندی مشتری دستگاه رودهدر شایان می تواند با پوشش 1 سال بیمه حوادث، صادره از بیمه ایران تحویل دهی شود.

بسته بندی و حمل
در صورت وجود شرایط خاص در پروژه مشتری، مجموعه های اصلی دستگاه رودهدر شایان بصورت مدولار و مونتاژ نشده، بسته بندی شده و به محل پروژه حمل خواهد شد.
این درحالی است که با توجه به محدودیت انتقال مجموعه های اصلی به ترازهای مورد نظر، در طراحی های مهندسی تجدید نظرهای لازم صورت گرفته است و این مجموعه ها در ابعاد و اندازه های مشخص و مطابق محدودیت ها ساخته خواهند شد و پس از انتقال به محل، براساس دستورالعمل های مربوطه، توسط متخصصین شرکت شایان مونتاژ خواهند شد.

نصب و راه اندازی
پس از انتقال مجوعه های اصلی دستگاه به تراز مشخص، مراحل مختلف نصب و راه اندازی دستگاه براساس دستورالعمل های مربوطه انجام شده و دستگاه پس از یک شیفت عملیات اجرایی، تحویل مشتری خواهد شد.
همچنین این شرکت آمادگی دارد مراحل راهبری مقدماتی به طول 10 متر را (آموزش در محل) بعنوان یک خدمت اضافی ارائه دهد.
لازم است وسایل و لوازم مورد نیاز از جمله آسانسور، جرثقیل داخل تراز معدنی جهت مونتاژ دستگاه، برق و انرژی، وسایل رفاهی و اسکان متخصصین شرکت شایان و … از سوی مشتری فراهم گردد.

طرح کنترل کیفیت (QC Plan)
با عنایت به لزوم وجود کیفیت برتر و در راستای تولید محصول با کیفیت، جلب رضایت مندی مشتری و ورود به عرصه رقابت بین المللی، شرکت دانش بنیان شایان فناوران برنامه سخت گیرانه کنترل کیفیت محصول را در دستور کار خود قرار داده است.
فرآیند کنترل کیفیت تولید محصول بر اساس 6 زیر فرآیند انجام میگیرد:
1. کنترل کیفیت و بررسی تطابق طراحی
2. کنترل کیفیت مواد اولیه، قطعات مصرفی و قطعات و مواد کمکی
3. کنترل کیفیت حین تولید و نهایی قطعات
4. کنترل کیفیت نهایی و حین مونتاژ قطعات مرکب، زیر مجموعه ها و مجموعه های تولیدی و مونتاژی
5. کنترل کیفیت و تست عملکردی مجموعه های مونتاژی و محصول نهایی
6. عدم انطباق

سوالات رایج

1- حداقل ابعاد تونل برای استفاده از دستگاه رودهدر شایان چقدر است؟
با توجه به ابعاد دستگاه و پروژه های انجام شده،حداقل ابعاد کارگاه مربوطه جهت انجام حفاری کفایت می کند. البته جهت دستیابی به سهولت بیشتر در اجرای عمل های دیگر مانند نگهداری و تهویه و …، بهترین ابعاد برای اجرای عملیات حفاری توسط دستگاه رودهدر شایان، مقطع 3 متر عرض و 2 متر ارتفاع است.

2- ابعاد دستگاه رودهدر شایان چقدر است و تا چه میزان میتوان در آن تغییرات ایجاد کرد؟
ابعاد اصلی دستگاه در توضیحات قبلی ارائه شده است و با توجه به ایرانی بودن این تکنولوژی، قابلیت ساخت دستگاه با ابعاد مختلف و ویژگی های سفارشی نیز وجود دارد.

3- این دستگاه با چه نوع و چه میزان برق راه اندازی می شود؟
برق مورد نیاز جهت راه اندازی دستگاه رودهدر شایان، برق سه فاز 380 ولت، 50 هرتز معادل 100 کیلو ولت آمپر (کاوا) می باشد.
مقدار آمپر مصرفی دستگاه در حد بالا و در اوج مصرف 120 آمپر می باشد.

4- مقدار راندمان حفاری دستگاه چقدر است؟
میزان راندمان حفاری دستگاه رودهدر شایان به نوع، جنس و مقاومت فشاری سنگ در جبهه کار بستگی دارد و میزان مقاومت بهینه ای که دستگاه می تواند بصورت پیوسته در آن حفاری نماید، در جداول فنی دستگاه ارائه شده است.

بازگشت به بالا
WhatsAppPhoneInstagram